GARNET KUMUGarnet doğada kendiliğinden oluşan bir aşındırıcı mineraldir. Garnet içerisinde çok düşük oranda serbest Silis’e sahip yapısı sayesinde endüstri kullanımında toz ve silikoz oluşturmaz.

Garnet toksik olmayan, inert bir mineraldir ve dolayısıyla çevre dostu (eko) bir malzemedir.

Garnet, en iyi doğal aşındırıcılardan biridir ve Silika kumu, mineral kumları ve çakmak taşı gibi diğer doğal aşındırıcılara kıyasla tercih edilir.
 

 
 
Garnet Kumu İle KumlamaSatışını yapmakta olduğumuz Garnet' in eşsiz tane sertliği / tokluğu sayesinde püskürtme verimliliğini garanti ederiz.  Garnet' in yaklaşık % 65'i üç veya dört kez defa geri kazanılabilir ve geri dönüştürülebilir.

Garnet tersaneler, petrokimya endüstrisi kumlamada, inşaat endüstrisi kumlamada, demir dışı yüzeyler kumlanması vb. alanlarda aşındırıcı kumlama ve yüzey temizleme için çok uygundur.

Sert mineral yapısı sayesinde toz oluşumu daha düşüktür.

Garnet tanecikleri neredeyse dolgu içermeyen düzgün bir profil oluşturur ve kaplamanın yapışması için mükemmel bir yüzey sağlar.

Garnet toksik içermez - inert ve doğal kristalimsi silika seviyeleri% 1'den daha azdır.kullanıcıya Kolay temizleme seçeneği sunar. Kaplamalara müdahale etmez ve gözeneksiz, nem çekmeyen bir yapısı vardır.

Garnet Enjeksiyonlu ve basınçlı kumlama sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Garnet Kumu ( Waterjet Kumu)  İle Su Jeti Kesimi

 

Satışını yapmakta olduğumuz Garnet kumu su jeti (water jet) kesiminde, mermer kesimi, granit kesimi, yüksek mukavemetli çelik kesimi, aero uzayı ve otomotiv camını kesiminde kullanılır; ürün "Doğru Hububik Boyut Dağılımı, herhangi bir büyük boyutlu malzeme içermemesi ve tozdan arındırılmış bünyesi sayesinde püskürtme boğulma ve tıkanma olmaksızın sorunsuz performanslar verir ve ideal bir su jeti kesim abrasivedir (aşındırıcısıdır).


Garnet Kumu Su Arıtma Tesisi Kullanımı

 


Granat ideal bir su filtresi ortamı sunar. Garnet, doğal ortamda yaygın olarak bulunan kimyasal olarak inert ve metalik olmayan bir mineral olmasıyla birlikte sertliği ve dayanıklı bir ünlüdür. Yüksek oranda özgül ağırlıklı olduğu kadar, kimyasal ve aşındırıcı direnci yüksek olduğundan; garneti de ideal bir filtre malzemesi haline gelir. Bu ürün, hem yatakları desteklemeye elverişli geniş boyutlarda hem de kapak yatakları için daha küçük boyutlarda oluşur ve daha hızlı geri yıkamaya izin verecek kadar yoğundur. Ürünler, İçme Suyu Sistemi Bileşenleri için NSF / ANSI Standardı 61'in yanı sıra AWWA Standard B100-01'i karşılar veya bu standartları karşılar.
 
GARNET KUMU

Garnet kumu silikatlar grubu minerallerdir. Garnet doğada kendiliğinden oluşan bir aşındırıcı mineraldir. Doğada yüzde 98 saflıktaki garnet kayalarından öğütülerek elde edilir. Garnet içerisinde çok düşük oranda serbest Silis’e sahip yapısı sayesinde endüstri kullanımında toz ve silikoz oluşturmaz. Garnet toksik olmayan, inert bir mineraldir ve dolayısıyla çevre dostu (eko) bir malzemedir. Garnet, en iyi doğal aşındırıcılardan biridir ve Silika kumu, mineral kumları ve çakmak taşı gibi diğer doğal aşındırıcılara kıyasla tercih edilir ve Korozif özelliği düşük olduğu için paslanmaz özellikteki yüzeylerde de tercih edilebilir. Ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlanan bu kumlama sarf malzemesinin performansı ve özellikle cam kumlama deneme çalışmaları ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz 0212 501 34 97. Kumlama işleminde kullanılan Garnet kumu ya da Garnet minerali hakkında öğrenmek istediğiniz her şeyi internet sitemizde bulabilirsiniz. https://www.mikrometalurji.com.tr/  Dilerseniz E-mail adresimize de mail atarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

GARNET NEDİR?

Doğal sertliği, dayanıklılığı ve aşındırıcılığıyla bilinen, tamamen doğal almandite garnet içeren Avusturalya garneti olarak bilinir. Garnet düşük kırılganlık ve yüksek sertliği sayesinde, yapılan uygulamaya bağlı olarak 5-10 defa tekrar kullanılabilir. Garnet Batı Avustralya’daki dünyanın en büyük endüstriyel garnet madeninden çıkartılır ve işlenir. Garnet kumu yeni yeni yayılmaya başlasa da birçok alanda iş görmektedir. Daha fazla bilgi için yukarıda yazılı olan adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

GARNET KUMLAMA

Satışını yapmakta olduğumuz Garnet' in eşsiz tane sertliği / tokluğu sayesinde püskürtme verimliliğini garanti ederiz.  Garnet' in yaklaşık % 65'i üç veya dört kez defa geri kazanılabilir ve geri dönüştürülebilir. Garnet tersaneler, petrokimya endüstrisi kumlamada, inşaat endüstrisi kumlamada, demir dışı yüzeyler kumlanması vb. alanlarda aşındırıcı kumlama ve yüzey temizleme için çok uygundur. Sert mineral yapısı sayesinde toz oluşumu daha düşüktür. Garnet tanecikleri neredeyse dolgu içermeyen düzgün bir profil oluşturur ve kaplamanın yapışması için mükemmel bir yüzey sağlar. Garnet toksik içermez - inert ve doğal kristalimsi silika seviyeleri% 1'den daha azdır. kullanıcıya Kolay temizleme seçeneği sunar. Kaplamalara müdahale etmez ve gözeneksiz, nem çekmeyen bir yapısı vardır. Garnet Enjeksiyonlu ve basınçlı kumlama sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

GARNET KUMU FİYATLARI

Satışını yapmakta olduğumuz Garnet kumu fiyatları için satis@mikrometalurji.com.tr bize mail adresimizden ya da 0212 501 34 97 numaralı hat üzerinden ulaşabilirsiniz.


GARNET KUMU İLE SU JETİ KESİMİ

Satışını yapmakta olduğumuz Garnet kumu su jeti (water jet) kesiminde, mermer kesimi, granit kesimi, yüksek mukavemetli çelik kesimi, aero uzayı ve otomotiv camını kesiminde kullanılır; ürün "Doğru Hububik Boyut Dağılımı, herhangi bir büyük boyutlu malzeme içermemesi ve tozdan arındırılmış bünyesi sayesinde püskürtme boğulma ve tıkanma olmaksızın sorunsuz performanslar verir ve ideal bir su jeti kesim abrasivedir (aşındırıcısıdır).

GARNET KUMU SU ARITMA

Garnet medyası spesifik yoğunluğunun 4 olması sebebiyle en ağır medya malzemesi olup 10 – 20 mikron aralığına kadar süzme yapabilmektedir. İdeal durum ise, en büyük tanecikli medyanın en yukarıda olması ve suyun akış yönüne doğru parçacık veya medya boyutunun azalması gereklidir. Bu şekilde sudaki büyük parçacıklar en üst katmanda, orta parçacıklar medyanın orta bölümünde ve en küçük parçacıklar en alt katmanda tutularak medyanın katı madde tutma kapasitesini artmaktadır. Bu sebeple basınç kaybı hızlı bir şekilde artarak medyanın ters yıkamaya girmesini hızlandırır.

GARNET KUMU SU ARITMA TESİSİ KULLANIMI

Granat ideal bir su filtresi ortamı sunar. Garnet, doğal ortamda yaygın olarak bulunan kimyasal olarak inert ve metalik olmayan bir mineral olmasıyla birlikte sertliği ve dayanıklı bir ünlüdür. Yüksek oranda kendi ağırlıklı olduğu kadar, kimyasal ve aşındırıcı direnci yüksek olduğundan; garneti de ideal bir filtre malzemesi haline gelir. Bu ürün, hem yatakları desteklemeye elverişli geniş boyutlarda hem de kapak yatakları için daha küçük boyutlarda oluşur ve daha hızlı geri yıkamaya izin verecek kadar yoğundur. 

SU JETİ (WATER JET) KUMU

Garnet, sertliği son derece yüksek olan bir mineraldir. Garnet, köşeli tanelerden oluşan bir yüzey formuna sahiptir. Bu nedenle su jeti kesim makinalarında su içerisine karıştırılır ve kumlama yapılan her malzemenin üzerinde aşındırma ve temizleme amacıyla kullanılır. Tozdan arındırılmış bünyesi sayesinde püskürtme boğulma ve tıkanma olmaksızın sorunsuz işler ortaya koymaktadır. Su Jeti ile kesme yönteminde malzemelerin iç yapıları bozulmaz, ısı etkisi sıfırdır.